Kronike24 Shtator 2023, 15:00

Pas plagosjes, nis dhuna ndaj efektivëve të “Shqiponjave”; 3 të ndaluar, mes tyre dhe një polic nga Vlora

Shkruar nga Pamfleti

Pas plagosjes, nis dhuna ndaj efektivëve të “Shqiponjave”;

Një efektiv i forcave "Shqiponja" është dhunuar në zonën e Laprakës në Tiranë këtë të diel. Sipas burimeve, patrulla e policisë ka ndaluar një mjet për kontroll dhe identifikim, brenda së cilit kanë qenë 3 persona. Drejtuesi i mjetit por edhe 2 pasagjerët nuk i janë bindur urdhrit dhe kanë nisur të debatojnë fillimisht me fjalë duke kundërshtuar.

Mësohet se mes tyre ka pasur edhe përplasje fizike. Bëhet me dije se drejtuesi i mjetit që është ndaluar rezulton të jetë punonjës policie në Vlorë, edhe ai i "Shqiponjave". Për shkak të situatës së krijuar dhe kundërshtimit që u ka bërë kolegëve të Tiranës, bashkë me 2 miqtë vlonjatë që e shoqëronin, në ndihmë kanë shkuar edhe 7 patrulla policie, të cilat kanë neutralizuar situatën.

Efektivi nga Vlora është shoqëruar në Komisariatin nr. 3, i është sekuestruar arma e shërbimit që e kishte me vete në makinë dhe një thikë. Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka nisur verifikimet për të zbardhur rrethanat e plota të ngjarjes.

dhune polic shqiponjat