Sport13 Gusht 2023, 19:40

Mbyllet në paqe supersfida angleze, Çelsi dhe Liverpuli “shtrëngojnë duart” në sfidën hapëse të Premier Ligës (Video)

Shkruar nga Pamfleti

Mbyllet në paqe supersfida angleze, Çelsi dhe Liverpuli

Është mbyllur në barazim 1-1supersfida e javës së parë të Premier Ligës. Çelsi dhe Liverpuli kanë ndarë nga 1 pikë në këtë super ndeshje. 

Ishin të kuqtë që kaluan të parët në avantazh falë një super pasimi të Salah dhe finalizimit nga ana e Diaz, në minutën e 18. 


Për Çelsin barazoi rezultatin një debutues, qendërmbrojtësi Disasi. Lojtari shënoi një gol në minutën e 37. 


Në këtë ndeshje kishte dhe nga një gol për secilin ekip të anuluar nga VAR. Një pjesë e dytë e luftuar, por nuk u shënua asnjë gol tjetër. 
 

çelsi liverpul premier liga