Sport30 Maj 2023, 16:57

Partizani me sytë nga shorti i Champions League, turi i parë kualifikues një “ferr” i vërtetë për kampionët e Shqipërisë

Shkruar nga Pamfleti

Partizani me sytë nga shorti i Champions League, turi i parë

Partizani siguroi titullin e 17 në histori. Të kuqtë, pas një periudhe pushimi, do të rikthehen në fushë për përgatitjet në prag të turit të parë kualifikues të UEFA Champions League.

Në kampin e kuq janë me sytë nga shorti, i cili do të hidhet me 20 qershor, ndërsa ndeshjet e para do të luhen në datat 11-12 korrik dhe ato të kthimit më 18-19 korrik.

Duke parë emrat e rivalëve të mundshëm që mund të peshkojë në short skuadra e kuqe, turi i parë kualifikues mund të rezultojë një “ferr” i vërtetë.

Ja cilat janë skuadrat në vazo që mund të shortohen me ekipin shqiptar:

Ferencvarosh

Karabag

Slovan Bratislava

Sherif Tiraspol

Bate Borisov

Astana

Makabi Haifa

Zalgiris Vilnius

Helsinki

Flora Talin

Shamrok Rovers

Nju Seints

Olimpia Ljubjana

Zrinski Mostar

partizani kampionët e shqipërisë kundërshtarët në champions league