Sport25 Maj 2024, 19:17

Përplasje e ashpër mes tifozëve të Junajtid dhe Sitit, skena të frikshme në rrugët e Londrës para finales së FA Cup (Video)

Shkruar nga Pamfleti

Përplasje e ashpër mes tifozëve të Junajtid dhe Sitit, skena

Përplasje tejet të dhunshme mes tifozëve të Mançester Junajtid dhe Mançester Sitit para finales së FA Cup në “Wembley”. Tifozët e dy skuadrave u gjendën ballë për ballë në zonën Harrow, në veriperëndim të kryeqytetit anglez.

Kishte mbetur edhe pak kohë për fishkëllimën e nisjes së ndeshjes, ku dy grupe tifozësh u përballën në rrugë dhe u përleshën me njëri-tjetrin.

Policia ishte alarmuar si për finalen e FA Cup ashtu edhe për ndeshjen mes Lidsit dhe Sauthemptonit, por ky incident nuk ndodhi saktësisht në zonën e “Wembley”. Përleshja nisi mes dy burrave në një stacion autobusi dhe më pas u bashkuan të tjerët përreth, duke bllokuar trafikun në rrugë.

Një situatë surreale sepse mes goditjeve dhe grushteve këto dy grupe u përplasën në mes të rrugës, ndërsa shumë të tjerë ecnin në trotuar dhe përpiqeshin të kuptonin se si të shpëtonin nga ajo situatë.

Në një moment një grua hyri mes tyre për të tentuar të largonte një burrë nga toka, por pasi ai u ngrit ai fillon të luftojë përsëri, ndërsa ajo u largua.

Më pas, zënka u përhap në trotuarin matanë rrugës, jashtë një McDonald’s, me shoferët e dërgesave me skuter që shikojnë dhe më pas ikin.

mançester junajtid mançester siti fa cup