Sport20 Qershor 2024, 11:57

Supergoli ndaj Skocisë, Xherdan Shaqiri publikon foton nga 6 golat që e futën në historinë e futbollit

Shkruar nga Pamfleti

Supergoli ndaj Skocisë, Xherdan Shaqiri publikon foton nga 6 golat që

Futbollisti Xherdan Shaqiri ka hyrë në historinë e futbollit me supergolin që i dhuroi Zvicrës në minutën e 26-të në duelin ndaj Skocisë mbrëmjen e së mërkurës.

32-vjeçarin është lojtari i vetëm Europian që ka shënuar në secilin nga 6 turnetë e fundit të mëdhenj ndërkombëtare.

Dhe ylli i kombëtares zvicerane ka publikuar foto nga gjashtë momentet që e futën në histori.

Ai postoi një imazh ku shaqet duke festuar secilin nga golat e realizuar në Kupën e Botës 2014, EURO 2016, Kupën e Botës 2018, EURO 2020, Kupën e Botës 2022 dhe së fundmi EURO 2024.

“Krenar”, shkroi Xherdan Shaqiri, krahas fotos.

Supergoli ndaj Skocisë, Xherdan Shaqiri publikon foton nga 6 golat që

supergol skocisë xherdan shaqiri