aqif rakipi

Gjykata Administrative rrëzon padinë e ish-deputetit Aqif Rakipi - Aktualitet
Aktualitet 2 Shkurt 2019, 11:01

Gjykata Administrative rrëzon padinë e ish-deputetit Aqif Rakipi

Shkruar nga Pamfleti
Gjykata Administrative rrëzon padinë e ish-deputetit Aqif Rakipi

Gjykata Administrative rrëzon padinë e ish-deputetit Aqif Rakipi

Gjykata e ka quajtur si të drejtë vendimin për shkarkinimin nga KQZ të Aqif Rakipit, pasi ky  i fundit mësohet të ketë fshehur problemet me Italinë.

Kujtojmë se me 5 janar këtij të fundit iu hoq mandati i deputetit.  Ai akuzoi Komisionin Qendror të Zgjedhjeve se mori një vendim “jo transparent dhe me dyer të mbyllura.  KQZ  atë kohë, mori vendim me 5 vota për të shpallur të pavlefshëm dhe përfundimin e parakohshëm të mandatit të deputetit, për Gledion Rehovica dhe Aqif Rakipin. Prokuroria kërkoi heqjen e mandatit pasi preken nga ligji i dekriminalizimit. 

 

Aktualitet gjykata rakipi rrezim padie