flamur vezaj

1 Mars 2019, 17:3617:36Aktualitet

3 Dhjetor 2018, 18:1718:17Aktualitet
- Aktualitet
Aktualitet 3 Dhjetor 2018, 18:17

Shkruar nga Pamfleti

Flamur Vezaj zbërthen me fakte lidhjet e PS me Shullazin: 'I forti' i rrugës së Kavajës lobon për Klodeta Dibrën

Gazetari shqiptar, Flamur Vezaj, i cili ka emigruar në SHBA prej disa vitesh, ka komentuar ngjarjen më të fundit të ndodhur sot në Partinë Socialiste, ku Forumi i Gruas në PS zgjodhi kryetaren e saj, Klodeta Dibrën.

Vezaj shkruan në një postim në rrjetet sociale se ky emër i kujton kohën kur Dibra ishte pedagoge e ‘pavarur’ politikisht dhe kandidoi për Rektore të Universitetit të Tiranës, ku sipas tij, mazhoranca tha se ajo nuk ishte kandidatja e tyre.

Gjithashtu, gazetari shkruan se Dibra i ka kujtuar dhe Emijano Shullazin, ‘të fortin’ e rrugës së Kavajës, që me shpurën e tij, i orientuar nga ish-drejtues të PS në Tiranë kërcënoi kandidatin për rektor, Mynyr Koni, dhe Dhori Kulen, që të hiqnin dorë e të zgjidhej Dibra. Me ironi, Vezaj shton se në atë kohë profesorët humbën kujtesën nga frika, ndërsa shton me tone të ashpra se zgjedhja e saj sot provon lidhjet e PS me Shullazin.

Postimi i plotë:

Klodeta Dibra, e njejta qe “perdori” Shullazin!? Forumi i Gruas ne Partine Socialiste paska zgjedhur kryetaren e saj znj.Klodeta Dibra! Por ky emer me kujtoj kohen kur pedagogia e “pavarur” politikishte kandidoi per Rektore te Universitetit te Tiranes! Ne ate kohe, mazhoranca, nder te tjera tha se nuk ishte kandidatja e tyre znj.Dibra! Por zgjidhja e saj provoi per te disaten here mashtrimet e kesaj mazhorance dhe tentativat e saj per te kap institucionet!

#Vec kesaj mu kujtua edhe Emiljano Shullazi! I “forti” i rruges se Kavajes qe me shpuren e tij, i orientuar nga ish-drejtues te PS-se ne Tirane, ne ate kohe, moren guximin dhe kercenuan kandidatin tashme rektor M.Koni dhe profesorin Dh.Kule, qe te hiqnin dore e te zgjidhej znj.Dibra! Gjykata e shpalli te pafajshem Shullazin dhe banden e tij per kete kercenim, pasi profesoret “humben” kujtesen nga frika, por kjo nuk do te thote se nuk ishte i vertete kercenimi dhe “lobimi” i Shullazit me shok!

Gjithashtu zgjedhja e saj, provon edhe njehere tjeter lidhjet qe PS-ja kishte dhe ka me Shullazin! Por a thua, ti kete siguruar ndonje vote “i forti” i rruges se Kavajes nga “313” profesoreshes Dibra, meqe jane banore te te njejtes lagjeje!?? Imagjinoni, kush do drejtoj forumin e gruas socialiste, nje zonje per te cilen kriminel si Shullazi bejne lobim per ate!!! Kjo nga lidhja e saj personale apo nga ish-kryetari i PS-se ne Tirane, mbetet per tu sqaruar ne ditet ne vazhdim nga rrjedha e ngjarjeve se vete profesoresha Dibra nuk besoj se do te tregoi! E pastaj thone se politika nuk ka lidhje me kriminelet! Hajde propagande hajde! #suksese_kryetares#

Aktualitet Emiljano Shullazi flamur vezaj Klodeta Dibra PS