Aktualitet25 Nëntor 2023, 14:00

Alfred Peza i mbyll derën e RTSH për "Njerëz dhe Fate", Arben Derhemi: Drejtori-pronar nuk firmos fondet e miratuara!

Shkruar nga Pamfleti
Alfred Peza i mbyll derën e RTSH për "Njerëz dhe Fate",
Alfred Peza dhe Arben Derhemi

Aktori Arben Derhemi ka deklaruar se Radio Televizioni Shqiptar, i drejtuar nga kapteri Alfred Peza i ka mbyllur derën serialit 'Njerëz dhe Fate'.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, aktori Derhemi ka deklaruar se drejtori aktual i RTSH-së, Alfred Peza ka refuzuar që të firmosë fondet e miratuara për rikthimin e këtij seriali.

Derhemi ka theksuar se puna do të vazhdojë dhe për këtë u ka bërë apel të gjithë mbështetësve dhe fansave të serialit që ta ndihmojnë me sa kanë mundësi, nëpërmjet një 'GoFundme' që kanë krijuar. 

"Mirëmbrëma dhe falenderojmë të gjithë dashamirësit e "Njerëz dhe Fate" për mesazhet e ardhura në drejtimin tonë. Por me lajmet e mira vijnë dhe lajmet e këqija.

Në këtë moment drejtori aktual i Radio Televizionit Shqiptar, me logjikën e drejtorit-pronar, nuk firmos fondet e miratuara.", thekson Drehemi.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Arben Derhemi (@arben.derhemi)

alfred peza arben derhemi