Aktualitet15 Qershor 2024, 20:43

“Rama ik” në stadiumin e Dortmundit, tifozët shqiptarë nuk lënë rehat kryeministrin as në Gjermani

Shkruar nga Pamfleti

“Rama ik” në stadiumin e Dortmundit, tifozët

Edhe pak minuta na ndajnë nga super ndeshja Itali-Shqipëri. Stadium i Dortmundit është mbuluar nga ngjyrat kuq e zi, teksa nuk kanë munguar dhe parullat e veçanta. Në një prej tyre shihet një banderolë me përmbajtjen: “Rama ik”. Duket se tifoizeria shqiptare nuk zhgënjen as në Gjermani. Duhet theksuar se në stadium është kryeministri Rama, gjithë ministrat dhe deputetët.

“Rama ik” në stadiumin e Dortmundit, tifozët