Aktualitet25 Nëntor 2023, 14:21

Reshjet e dëborës shkaktojnë probleme në Bulqizë-Peshkopi, ARRSH apel shoferëve: Pajisuni me goma dimërore

Shkruar nga Pamfleti

Reshjet e dëborës shkaktojnë probleme në

Aksi Bulqizë-Peshkopi është përfshirë nga reshje të dendura deborë. Për pasojë ka pasur vështirësi në qarkullimin e mjeteve.

ARRSH njofton se mjetet borëpastruese janë në terren pa ndërprerje dhe kanë bërë pastrimin e rrugës dhe shpërndarjen e kripës për ta mbajtur qarkullimin në normalitet.

‘Në Bulqizë-Peshkopi ka pasur reshje dëbore me intensitet. Mjetet borëpastruese kanë qenë në terren pa ndërpreje, kanë bërë pastrimin e rrugës dhe shpërndarjen e kripës për ta mbajtur qarkullimin në normalitet. Tregoni kujdes të shtuar gjatë drejtimit të mjetit, në kohë me reshje pajisuni me goma dimërore kur udhëtoni drejt këtij aksi për të mos sjellë probleme me qarkullimin e mjeteve, ulni shpejtësinë, respektoni sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore!’, shkruan ARRSH.

arrsh shofer goma dimerore bulqize peshkopi