Aktualitet10 Qershor 2023, 07:13

Temperatura deri në 28 gradë, njihuni me parashikimin e motit për sot

Shkruar nga Pamfleti

Temperatura deri në 28 gradë, njihuni me parashikimin e motit për

Në fundjavë vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të paqëndrueshme atmosferike.

Në këtë mënyrë për ditën e sotme moti parashikohet kryesisht i kthjellët por nuk do të mungojnë edhe alternimet e vranësirave kalimtare kryesisht pas orëve të mesditës.

Këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët dhe lokalisht shtrëngata afatshkurtra.


Për temperaturat shikoni hartën më poshtë:

Temperatura deri në 28 gradë, njihuni me parashikimin e motit për

moti parashikim temperatura