Aktualitet 5 Shkurt 2024, 08:43

Temperatura të larta dhe reshje shiu, meteorologu Hakil Osmani tregon si do të jetë moti për javën

Shkruar nga Pamfleti

Temperatura të larta dhe reshje shiu, meteorologu Hakil Osmani tregon si do

Java që vjen do të dominohet nga moti i qëndrueshëm dhe temperatura e larta sidomos gjatë orëve të mesditës.

Meteorologu i Meteoalb Hakil Osmani tha se duke nisur nga sot do ketë kthjellime deri të mërkurën, gjatë paraditeve, ndërsa pjesa e dytë e javës do ketë më shumë vranësira duke krijuar mundësi për reshje të izoluara në veri dhe veriperëndim.

Temperaturat e mëngjeseve mbeten të freskëta ndërsa në mesditë do ketë anomali të temperaturave ku do kemi temperatura deri në 19 gradë në pjesën e parë të javës ndërsa në pjesën e dytë të javës temperaturat do të shkojnë deri në 22 gradë celsius, sidomos në zonat bregdetare dhe në kryeqytet.

hakil osmani temperatura të larta reshje shiu