Ekonomi30 Nëntor 2023, 07:36

Euro vijon rënien, me sa shiten e blihen monedhat e huaja sot

Shkruar nga Pamfleti

Euro vijon rënien, me sa shiten e blihen monedhat e huaja sot

Sot më 30 nëntor 2023, dollari amerikan blihet me 93.2 lekë dhe shitet me 94.3 lekë.

Euro blihet me 102.3 lekë dhe shitet 103.2 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 105.5 lekë, ndërsa në shitje me 106.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 117.5 lekë dhe shitet me 118.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 68.2 lekë dhe në shitje me 70.2 lekë

euro renie monedha