Kronike25 Shtator 2023, 21:49

Aksident në aksin Librazhd-Qafë Thanë, raportohet për 3 të lënduar

Shkruar nga Pamfleti

Aksident në aksin Librazhd-Qafë Thanë, raportohet për 3

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd-Qafë Thanë.

Një automjet me drejtues një shtetas 20-vjeçar banues në Korçë është përplasur me automjetin me drejtues një shtetas 19 vjeçar, banues në Prrenjas.

Si pasojë e aksidentit është lënduar drejtuesi 20-vjeçar, si edhe po kryhen ekzaminime edhe për dy pasagjerët.

"Në aksin rrugor "Librazhd-Qafë Thanë”, automjeti me drejtues shtetasin 20 vjeç, banues në Korçë është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin 19 vjeç, banues në Prrenjas.

Si pasojë e aksidentit është dëmtuar shtetasi 20 vjeçar dhe ndodhet në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Gjithashtu, po kryejnë ekzaminime edhe dy pasagjerë.

Grupi hetimor vijon punën për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit", njoftoi policia.

aksident librazhd qafe thane te lenduar