Moti 7 Shkurt 2024, 07:12

Vranësira në pasdite, parashikimi i motit për sot

Shkruar nga Pamfleti

Vranësira në pasdite, parashikimi i motit për sot

Ditën e mërkurë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme.

Parashikohet mot me vranësira mesatare e të dendura si dhe alternime kthjellimesh pas orëve të pasdites. Vranësirat në orët e para të ditës do të pasohen me reshje të dobëta shiu në pjesë veriperëndimore të territorit, pas orëve të mëngjesit pritet ndërprerja e reshjeve.

Era pritet të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare era arrin shpejtësi deri 10-12m/sek duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-2ballë.

Temperaturat parashikohen në zonat malore -1 deri 17°C, në zonat e ulëta -3 deri 21°C, në zonat bregdetare 0 deri 21°C.

moti vranesira

Moti

Moti

13 Shkurt 2023, 19:0419:04Moti