Politike14 Shtator 2023, 13:09

"Mbaj vendin aty"/ Gazment Bardhi sherr me deputetin e Bashës në Kuvend: Pusho!

Shkruar nga Pamfleti

 

"Mbaj vendin aty"/ Gazment Bardhi sherr me deputetin e Bashës
Gazment Bardhi në Kuvend

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka futur në "sherr" ditën e sotme deputetët e opozitës.

Ajo njoftoi se Lulzim Basha ka deleguar Flutura Açkën në krye të grupit të PD-së duke sjellë reagimin e fortë të Gazment Bardhit dhe deputetëve të tjerë.

Bardhi u nis drejt foltores duke iu “derdhur” Nikollës.

Kjo solli ndërhyrjen e Gardës së Republikës.

Fjalën e mori deputeti Arbi Agalliu nga krahu i Lulzim Bashës që kërkoi që të zbatohet rregullorja e Kuvendit, pra që Nikolla të mos tërhiqej nga presioni i Bardhit.

Agalliu u kthye nga Bardhi, por ky i fundit, iu kthye ashpër “Ik ore mbaj vendin aty…” duke sjellë ndërhyrjen e deputetëve të tjerë.

 

bardhi kuvend