Politike 4 Shtator 2023, 16:29

Mbledhja e thirrur nga Bardhi, të paktën 39 deputetë konfirmojnë pjesëmarrjen

Shkruar nga Pamfleti

Mbledhja e thirrur nga Bardhi, të paktën 39 deputetë

Të paktën 39 deputetë të dalë nga lista e koalicionit opozitar të 25 prillit 2021 mësohet se do të jenë të pranishëm në takimin e thirrur nga Gazment Bardhi.

Lulzim Basha dhe deputetët e tij nuk do të marrin pjesë në takim, duke iu referuar deklaratës që Basha bëri këtë të hënë në Kuvend.

Në këtë takim mësohet se do të jenë edhe aleatët e PD-së, Mediu, Duka, Shehi, Dule, ndërsa nuk është përgjigjur nëse do jete në këtë takim Shpëtim Idrizi dhe Mesila Doda.

Kujtojmë se pas ndryshimeve të cilat u bënë në Kuvendin Kombëtar të PD-së, të thirrur nga Basha, Bardhi shtriu dorën e bashkëpunimit me grupin e Berishës dhe pjesën tjetër të opozitës.  

Me 40 deputetë të konfirmuar, kjo do të jetë hera e parë pas shumë muajsh që një grup kaq i madh deputetesh të PD bëhen bashkë.

Deputetët që do marrin pjese në takimin e thirrur nga Gazment Bardhi:

1. Gazment Bardhi

2. Ervin Salianji

3. Ferdinand Xhaferraj (E konsideron aktivitet opozitar)

4. Agron Gjekmarkaj

5. Sali Berisha

6. Flamur Noka

7. Edi Paloka

8. Albana Vokshi

9. Luan Baci

10. Oerd Bylykbashi

11. Tomorr Alizoti

12. Tritan Shehu

13. Edmond Sapho

14. Elda Hoti

15. Asllan Dogjani

16. Sorina Koti

17. Lindita Metaliaj

18. Greta Bardeli

19. Kasem Mahmutaj

20. Ina Zhupa

21. Kastriot Piroli

22. Isuf Celaj

23. Ludovik Hasani

24. Bujar Leskaj

25. Saimir Korreshi

26. Dhurata Cupi

27. Jorida Tabaku

28. Xhelal Mziu

29. Dashnor Sula

30. Lefter Geshtenja

31. Qani Xhafa

32. Zheni Gjergji

33. Bledion Nallbati

34. Flamur Hoxha

35. Helidon Bushati

36. Dashamir Shehi

37. Fatmir Mediu

38. Agron Duka

39. Vangjel Dule

40. Ramdan Likaj

Deputetët të cilët nuk janë përgjigjur nëse do të marrin pjesë

1. Oriela Nebiaj

2. Agron Shehaj

3. Emilja Koliqi

4. Mesila Doda

5. Shpetim Idrizi

6. Nustret Avdullai

7. Gezim Ademi

Do të mungojnë:

Ilda Dhori (Do të mungojë për shkaqe personale. Është dakord me mbledhjen)

Petrit Doda, (Deputet i pavarur)

Deputetët e pozicionuar me Lulzim Bashen

1. Oriola Pampuri

2. Andia Ulliri

3. Merita Bakiu

4. Kreshnik Collaku

5. Flutura Acka

6. Enkelejd Alibeaj

7. Eralda Bano

8. Arbi Agalliu

9. Selaudin Jakupllari

bardhi mbledhja