Kosova16 Qershor 2023, 14:52

Protestat në veri, sulmohen me bomba shurdhuese dhe dhunohen gazetarët e Kosovës (Video)

Shkruar nga Pamfleti

Protestat në veri, sulmohen me bomba shurdhuese dhe dhunohen gazetarët

Protestuesit serbë në Leposaviç kanë gjuajtur me bomba shurdhuese gazetarët.

Ata janë sulmuar teksa ministri Elbert Krasniqi po largohej nga objekti i komunës me veturë.

Teksa po largoheshin, disa gazetarëve u kanë rënë telefonat celularë, të cilët sipas tyre, janë marrë nga serbët që i kanë sulmuar. Po ashtu ata janë dhunuar fizikisht.