Kosova 1 Tetor 2023, 11:01

Publikohen pamjet e reja kur serbët ikin nga Banjska, lënë në rrugë mikun e tyre të plagosur (Video)

Shkruar nga Pamfleti

Publikohen pamjet e reja kur serbët ikin nga Banjska, lënë

Një tjetër video është bërë publike nga sulmi terrorist në Banjskë të veriut mëngjesin e 24 shtatorit, ku një polic kosovar mbeti i vrarë ndërsa u vranë dhe tre sulmues serbë.

Në pamje shihen pjesëtarët e grupit terrorist serbë teksa largphen nga Manastiri. Ajo që vihet re është se katër serbët ikin me vrap ndërsa lënë  të plagosur një serbë tjetër.

Ata janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes, por nuk kanë bërë asnjë përpjekje për të ndihmuar kolegun e tyre i cili shtrihet në tokë dhe përpiqet të largohet.

Situata në Kosovë, është bërë kryefjalë e mediave në rajon por dhe ndërkombëtare.

Vrasja e policit dhe përplasja me armë ka sjellë reagime të shumta nga ndërkombëtarët.

 

sulmi në banjskë serbët lënë shokun e plagosur