Showbiz 6 Shkurt 2024, 09:59

Nuk respektoi Celine Dion kur mori çmimin, rrjeti “shpërthen” kundër Taylor Swift

Shkruar nga Pamfleti

Nuk respektoi Celine Dion kur mori çmimin, rrjeti

Céline Dion bëri një paraqitje të rrallë publike të dielën kur u ngjit në skenë në ndarjen e 66-të të çmimeve Grammy për t’ia dorëzuar çmimin kryesor të ceremonisë Taylor Swift, e cila pretendohet se e shpërfilli totalisht Dion kur pranoi çmimin përfundimtar të natës.

Këngëtarja e “My Heart Will Go On” dhe “The Power of Love” u përshëndet nga një ovacion në këmbë kur doli në skenë për të paraqitur çmimin për albumin e vitit, çmimin përfundimtar të ceremonisë.

Paraqitja surprizë e Dionit ishte padiskutim një ndër momentet më të bukura të mbrëmjes, paraqitja e së cilës erdhi pas më shumë se një viti pasi ajo tregoi publikisht se ishte diagnostikuar me sindromën e personit të ngurtë, një çrregullim i rrallë neurologjik që e pengon atë të këndojë në mënyrën e saj të zakonshme. Sëmundja rezultoi gjithashtu në anulimin e saj të turneut botëror të guximit 2024 për shkak të shqetësimeve të saj të vazhdueshme shëndetësore.

Pasi Dion, 55 vjeç, shpalli Swift dhe albumin e saj “Midnights” si albumin e vitit, shikuesit dolën në rrjetet sociale për të kritikuar mosrespektimin e dukshëm të Swift ndaj këngëtares franko-kanadeze.

Ndërsa Swift nxitoi në skenë me producentin Jack Antonoff dhe bashkëpunëtoren Lana Del Rey, shikuesit vunë re se ajo thuajse nuk bëri asnjë kontakt me sy me Dion kur mori çmimin e emocionuar. Ajo as nuk e përmendi karrierën e Dionit në fjalimin e saj, ashtu siç bëri Miley Cyrus kur pranoi një çmim nga Mariah Carey më herët në ceremoni. Në vend të kësaj, Swift vlerësoi Antonoff dhe Del Rey dhe ekipin pas “Midnights”.

celine dion taylor swift rrjeti kritika