Showbiz 3 Tetor 2023, 17:54

Ofendoi Beatrix Ramosajn, reagon për herë të parë Albano Bogdo: Të kryqëzojnë kur përdor lirinë e fjalës

Shkruar nga Pamfleti

Ofendoi Beatrix Ramosajn, reagon për herë të parë Albano

Pas deklaratës së rëndë të bërë në emisionin e tij ku ofendoi me fjalë banale këngëtaren Beatrix Ramosaj dhe kritikave të shumta që mori, vjen reagimi i parë i aktorit Albano Bogdo.

Ai ka zgjedhur që kritikave t’u përgjigjet me një postim në Instastory, ku shkruan: Na ka bekuar Zoti me 3 gjëra: Lirinë e fjalës, lirinë e mendjes dhe kryqëzimin publik nëse përdor njërën nga dy të parat.

Bogdo lë të kuptohet se nuk dëshiron të kërkojë falje dhe se ka dhënë mendimin e tij të lirë kur tha se “Alban Ramosaj është ai që iu ** motra në Big Brother”.

Kjo deklaratë ka nxitur reagime të shumta në rrjet, ndërsa vetë këngëtarja ka paralajmëruar se do merren masa ligjore ndaj Albano Bogos.

Aktori në statusin e tij, ndonëse nuk ka përmendur emra ka lënë të kuptohet që ky status i tij lidhet me këtë situatë të krijuar. E teksa të gjithë presin një kërkesë “falje” nga Albano, ky i fundit s’ka ndërmend ta bëjë, madje vazhon të “justifikojë"  deklaratën e tij duke thënë se publiku të kryqëzon nëse shpreh lirinë e fjalës dhe të mendimit.

Ofendoi Beatrix Ramosajn, reagon për herë të parë Albano

Çfarë tha Albano Bogdo që zemëroi rrjetin?

Teksa po ironizonte largimin nga muzika të Alban Ramosajt dhe Feros, Bogdo e prezantoi Albanin si ai tipi që i *** motrën Donaldi në Big Brother.

Nëpër komentet në rrjetet sociale, shumë e kanë kritikuar aktorin për batutën e tepruar që ai ka bërë në një emision televiziv, megjithëse ai në hapje të puntatës së parë tha se ky është emisioni i tij dhe thotë çfarë të dojë.

 

beatrix ramosaj. albano bogdo