Showbiz 7 Qershor 2023, 13:31

Prezantuesi i famshëm Paolo Bonolis divorcohet edhe nga bashkëshortja e dytë

Shkruar nga Pamfleti

Prezantuesi i famshëm Paolo Bonolis divorcohet edhe nga bashkëshortja

Tashmë është zyrtare! Ka marrë fund pas 25 vitesh martesa mes Paolo Bonolis dhe Sonia Bruganelli.

Përmes një interviste të publikuar në’ Vanity Fair’, çifti ka folur për herë të parë për temën e ndarjes së tyre, duke nxjerrë në pah arsyet e këtij vendimi. Bruganelli tha:

‘Nuk ka palë të treta të përfshira. Ne jemi prindër dhe do të vazhdojmë t’i kalojmë pushimet së bashku, duke ruajtur të njëjtën rutinë”.

Bonolis shprehet se gruaja ka hasur në vështirësi për të qëndruar në një situatë që nuk i përshtatej më nevojave të tij.

“Sonia u përpoq të përshtatej, derisa nuk ishte më e mundur të vazhdonte kështu. Ne folëm, ajo më shpjegoi arsyet e saj dhe unë e kuptova”.

Pavarësisht zhgënjimit, Bonolis tha se si jeta e të tjerëve nuk duhet domosdoshmërisht të përputhet me pritshmëritë e dikujt. Bruganelli tregon se nuk është më në gjendje të jetojë me entuziazëm disa dinamika të jetës bashkëshortore.

“Që kur babai im vdiq, unë e kam projektuar lidhjen që kisha me të te Paolo, duke e shndërruar atë në një mik, një të besuar. U fejuam kur isha 23 vjeç, ai ishte një burrë i pjekur. Vetëm me kalimin e kohës dhe përballë situatave të caktuara, ne i kuptuam dallimet tona”.

Një divorc paqësor

Edhe pse dy muaj më parë ishte mohuar kriza e martesës së tyre, çifti zbulon se:

“Ishte një lajm që duhej të na komunikonim me ekipin ligjor. Ata sigurojnë që nuk do të ketë beteja ligjore, duke u distancuar kështu nga çiftet e tjera që kanë ushqyer thashethemet me mosmarrëveshjet e tyre ligjore.

Sonia thotë se tashmë ka çantat dhe orat ‘Rolex’, por Paolo kundërshton: ‘Preferoj gjëra të tjera në jetë’.

Kujtojmë se kjo është martesa e dytë e Paolo Bonolis që përfundon në divorc. Mesa duket Bonolis është një prezantues shumë i suksesshëm, por aspak i tillë në jetën private.

paolo bonolis divorci