Sport24 Mars 2023, 17:27

20 gola me Granadan, Uzuni po kalon sezonin më të mirë në karrierë, prestigjiozja “Transfermarkt” i vendos vlerën rekord (Foto)

Shkruar nga Pamfleti

20 gola me Granadan, Uzuni po kalon sezonin më të mirë në

Myrto Uzuni po kalon sezonin më të mirë në karrierë dhe kjo është pasqyruar edhe në vlerën e kartonit të tij. Prestigjozja “Transfermarkt” i ka vendosur vlerën rekord prej 8 milionë eurosh, asnjë nuk është më i shtrenjë se ai në La Liga 2.

Me plot 20 gola në kampionat këtë sezon me Granadan, sulmuesi shqiptar vendos ligjin duke ndihmuar edhe skuadrën e tij të jetë në garë për rikthimin në elitën e futbollit spanjoll. Sido që të shkojë sezoni për Granadan, Uzunin e pret një nga kampionatet më të mira të botës, pasi ofertat për të nuk mungojnë.

Vetë beratasi ka deklaruar se ka oferta nga Premier Liga, La Liga dhe Seria A ndaj e ardhmja duket se është larg Granadas, megjithatë spanjollët nuk mbeten pa gjë, pasi do të përfitojnë miliona nga shitja e shqiptarit.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Transfermarkt España ???????? (@transfermarkt.es)

myrto uzuni sulmuesi i kombëtares shqiptare