Myrto Uzuni

Myrto Uzuni transferohet në La Liga në limitet e merkatos së janarit, në Hungari e bëjnë fakt të kryer - Sport
Sport30 Janar 2022, 20:10

Myrto Uzuni transferohet në La Liga në limitet e merkatos së janarit, në Hungari e bëjnë fakt të kryer

Shkruar nga Pamfleti
Myrto Uzuni transferohet në La Liga në limitet e merkatos së

Myrto Uzuni transferohet në La Liga në limitet e merkatos së janarit, në Hungari e bëjnë fakt të kryer

Myrto Uzuni është lojtari më i shtrenjtë në Hungari dhe ndër më të mirët te Ferenvarosh. Shqiptari gjithmonë ka pasur interes nga klube të huaja, teksa “Csakfoci” bën me dije se 26-vjeçari mund të largohet orët në vijim drejt La Liga. 

Është klubi i Granadas që ka shprehur interes, teksa media në fjalë tregon se oferta mund të jetë e konsiderueshme, çka do bënte që gjithçka të mbyllej në limitet e merkatos së janarit, me Uzunin që do kalonte në një nga kampionatet më të rëndësishme në Evropë. 

Sport Ferencvarosh Granada La Liga Myrto Uzuni sulmuesi shqiptar