Sport 7 Dhjetor 2023, 21:08

Një realizim spektakolar dhe një tjetër nga mesi i fushës, sulmuesi kuqezi sfidon yllin e Interit për golin e muajit (Video)

Shkruar nga Pamfleti

Një realizim spektakolar dhe një tjetër nga mesi i fushës,

Sulmuesi i Kombëtares, Shqiptare, Marvin Çuni realizoi një gol spektakolar në datën 6 nëntor me fanelën e Frozinones në duelin ndaj Empolit që përfundoi me rezultatin 2-1. Një realizim “alla Ibrahimoviç” nga ana e 22-vjeçarit, teksa goli i shqiptarit është nominuar për golin më të mirë të muajit nëntor. 

Çuni sfidon yllin e Interit, Dimarko, i cili realizoi një gol nga mesfusha në duelin e 12 nëntorit ndaj Frozinones. 

Ka qenë vetë faqja zyrtare e Serisë A, që ka publikuar dy golat e nomiminuar, duke ftuar tifozët të votojnë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lega Serie A (@seriea)

 

marvin çuni sulmuesi i kombëtares shqiptare dimarko ylli i i nterit