Divorci i shekullit, gruaja i merr 500 milionë dollarë ish bashkëshortit si “dëmshpërblim”! - Showbiz
Showbiz23 Prill 2018, 15:24

Divorci i shekullit, gruaja i merr 500 milionë dollarë ish bashkëshortit si “dëmshpërblim”!

Shkruar nga Pamfleti

Divorci i shekullit, gruaja i merr 500 milionë dollarë ish bashkëshortit si "dëmshpërblim"!

Ndërkohë 62 vjeçari Akhmedovka  ka apeluar vendimin  dhe po studion taktika evazive  për të fshehur pronat e tij ne menyre qe te evitoje pagimin e shumës që i detyrohet ish gruas, Tatiana Akhmedova, 41 vjeçe me të cilën ka 2 fëmijë.

Emri i Akhmedov figuron edhe në listën e miliarderëve rus, sipas deklarimeve të departamentit të thesarit amerikan. Ai kishte blerë yacht-in Luna, anija e dytë më e madhe në botë që tani ndodhet në Dubai, nga Roman Abramovich, në dhjetor të vitit 2014 (zyrtarisht, ia kishte shitur një kompanie në Panama, që gjykatësi e kishte përcaktuar “Si shumë të qartë” për të fshehur pronësitë reale të Akhmedov).

Anija është e pajisur me një sistem anti-raketash, dy helipadë, ka një mini-nëndetëse në shërbim, dhe një pishinë 20 metra. Akhmedov-ët u martuan në vitin 1989 dhe u transferuan në Londër në 1993-shin.

Vitin e kaluar, gjykata kishte vendosur tashmë se 453 milionë sterlina duhet t’i dhuroheshin Tatjanës, 41.5 % e pasurive me vlerë 1.3 miliard paund, të fituara falë shitjes së Northgas në vitin 2012, “për kontributin e saj të barabartë për mirëqenien e familjes”, para që Tatiana megjithatë deklaroi se nuk i ka marrë kurrë./PamfletiMAGAZINE


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Risultati immagini per Farkad Akhmedov

Risultati immagini per Tatiana Akhmedova

Lifestyle Divorci i shekullit gruaja i merr 500 milionë dollarë ish bashkëshortit si "dëmshpërblim"!