Reali vuan por merr suksesin e parë, Belingam fenomenal, Gallatasaraj bën të pamundurën në 3 minuta (Video) - Sport
Sport20 Shtator 2023, 20:54

Reali vuan por merr suksesin e parë, Belingam fenomenal, Gallatasaraj bën të pamundurën në 3 minuta (Video)

Shkruar nga Pamfleti

Reali vuan por merr suksesin e parë, Belingam fenomenal, Gallatasaraj

Ndeshjet e pasdites në Champions League dhuruan emocione. Në takimin e parë të grupit C, Reali i Madridit mundi minimalisht 1-0 Unionin e Berlinit në “Santiago Bernabeu” të tejmbushur me spektatorë. Hozelu ishte protagonist i minutave të para, teksa pati dy raste për gol, por pa mundur dot të dërgonte topin në rrjetë.

Gjermanët provuan gjatë fraksionit të parë me kundërsulme, gjithsesi nuk goditën asnjëherë portën e mbrojtur nga Arrizabalaga.

Në minutën e 51, Kamavinga tentoi të zgjidhte vetë takimin, teksa gjuajti nga distanca, por topi shkoi afër shtyllës së majtë. Pak më pas, Rodrigo u shfaq në portën e kundërshtarve me dy mundësi të mira, asgjë për t’u shqetësuar për portierin Frederik Ronou të mysafirëve, i cili zhvilloi ndeshje pozitive.

“Los Blancos” rritën akoma më shumë presionin në minutat e fundit. Ançeloti i hodhi të gjithë në sulm në kërkim të golit të fitores dhe 3 pikët e para ekipit spanjoll ia dhuroi Belingham me golin e tij në fund.

Në “Rams Park” (Istanbul), ndeshja e grupit A mes Gallatasarajit dhe Kopenhagen përfundoi 2-2.

 


Miqtë danez kaluan në epërsinë e dy golave me Elionuzi dhe Gonçalves, por vendasit ia dolën të merrnin një pikë pas golave të Boje dhe Tete.

 

 

rela madrid unioni i berlinit kopenhagen gallatasaraj champions league