Lufta e Rusisë ndaj Ukrainës, Anglia merr vendimin ekstrem ndaj Abramoviç. Çelsi duhet të jetojnë pa presidentin - Sport
Sport24 Shkurt 2022, 17:32

Lufta e Rusisë ndaj Ukrainës, Anglia merr vendimin ekstrem ndaj Abramoviç. Çelsi duhet të jetojnë pa presidentin

Shkruar nga Pamfleti
Lufta e Rusisë ndaj Ukrainës, Anglia merr vendimin ekstrem ndaj

Lufta e Rusisë ndaj Ukrainës, Anglia merr vendimin ekstrem ndaj Abramoviç. Çelsi duhet të jetojnë pa presidentin

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat angleze. Pronari i Çelsit, Roman Abramoviç është ndaluar që të shkelë në Britaninë e Madhe.

Miliarderi rus nuk është parë pranë klubi të tij prej disa muajsh tashmë. Raportohet se zyrtarët e imigracionit po bëjnë gjithçka të mundur që numri 1 i Çelsit, të vendoset në Britani. Kjo vjen pasi Abramoviç është quajtur si një nga “mundësuesit kryesorë” të regjimit të Vladimir Putinit.

Anglia madje mendon të vendosë sanksione ndaj Rusisë, për qëndrimin dhe tensionet që ka krijuar me Ukrainën.

Sport presidenti i Çelsit Roman Abramoviç