Aktualitet18 Shtator 2023, 17:18

Avokatët grekë në Tiranë për Belerin, “shpërthen” Artan Hoxha: Shqiptarët në burgjet tuaj janë masakruar, askush nuk e ka vënë ujin në zjarr

Shkruar nga Pamfleti

Avokatët grekë në Tiranë për Belerin,

Gazetari Artan Hoxha ka shpërthyer në kritika ndaj asaj që ndodhi sot me Fredi Belerin. Një grup avokatësh grekë u mblodhën në Tiranë duke kërkuar lirimin e tij dhe sipas gazetarit ëhstë skandaloze. Ata kapen pas të drejtave të njeriut dhe Hoxha u ka plasur në fytyrë se si shqiptarët trajtohen në burgjet greke dhe ata nuk kanë thënë asnjë fjalë.

Epo kam pare e s’kam parë…

Mblidhen kryetaret e dhomave të avokatisë së Greqisë dhe në mes të Tiranës i bëjnë thirrje gjykatës shqiptare të liroje Bejlerin, sepse medemek “I paskan shkelur te drejtat e njeriut”!!!!

Po mire mo zoterinj, në burgjet e Greqisë dergjen me mijëra shqiptarë, që jo vetëm u janë privuar liritë dhe të drejtat e njeriut dhe as që e ka vënë ujët në zjarr kush, por dhe i kanë masakruar barbarisht….

Kjo dhoma e avokatisë së Tiranës apo e Shqipërisë, si nuk e tha një fjale, kur pa se çfarë bëjnë homologët grekë të ulur këmbëkryq në mes të shtëpisë….”, shkruan Hoxha.