Aktualitet19 Prill 2024, 17:10

Bushati shpërthen ndaj ambasadorëve: Janë bërë si kapterrë të policisë bashkiake

Shkruar nga Pamfleti

Bushati shpërthen ndaj ambasadorëve: Janë bërë si

Analisti Andi Bushati ka komentuar reagimet e ambasadorëve pas protestës së Bashkisë së Tiranës. Ai tha se Ambasadorët e Perëndimit në Tiranë janë kthyer si kapterrë të Policisë Bashkiake.

Bushati tha se ato reagimet dukeshin si të porositura dhe për këtë mjafton të shikoni se kush i ka bërë ‘pëlqime’ apo komente postimeve.

Analisti u shpreh se duket se ambasadat janë të shqetësuara sepse nxihen muret e bashkisë, por nuk janë të shqetësuara për vjedhjet galopante që ndodhin në Shqipëri.

“Ambasadorët kanë humbur çdo lloj realiteti dhe fatkeqësisht po i trajtojnë shqiptarët si popull debil”, tha Bushati pë "SyriTV".

andi bushati