Aktualitet15 Nëntor 2023, 07:42

Rikthehen reshjet e shiut, njihuni me parashikimin e motit për sot

Shkruar nga Pamfleti

Rikthehen reshjet e shiut, njihuni me parashikimin e motit për sot

Ditën e sotme vendi ynë pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat hera-herës pritet të jenë deri të dendura.

Reshjet e shiut pritet të bëhen prezente që në orët e para të 24-orëshit në veri të vendit me intensitet të ulët të karakterit lokal. Në orët e mesditës dhe pasdites reshjet e shiut do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të vendit me intensitet të ulët e lokalisht deri mesatar.

Era pritet të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 10m/sek. Deti i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zonat malore 3 deri 19°C, në zonat e ulëta 5 deri 25°C dhe në zonat bregdetare 12 deri 26°C.

 

reshje shiu moti parashikim