Aktualitet19 Shtator 2023, 15:21

Rrëfehet Alma Kaçi, vajza e videos erotike me Gjicin thyen heshtjen dhe tregon të gjitha prapaskenat e skandalit!

Shkruar nga Pamfleti
 

Rrëfehet Alma Kaçi, vajza e videos erotike me Gjicin thyen heshtjen

Alma Kaçi vajza e cila u përfshi në skandalin seksual me kryebashkiakun e Kukësit, ka rrëfyer për mediat për herë të parë të vërtetën e saj pse e regjistroi Safet Gjicin në momente intime në zyrë.

Për “Ora News”, ajo ka treguar nga takimi i parë më të dhe të gjithë historinë e ngjarjes. Kaçi kërkon që në këtë episod të mos merren me djalin e saj të mitur, për shkak edhe të paragjykimeve. Thirrja e saj është vetëm drejtësi. Sipas saj jo motivi i filmimit të këtij skandali ishte për të demaskuar kryebashkiakun.

Alma Kaçi: “Normalisht, motivimi ishte për të demaskuar një titullar, që qytetarët presin atje tek dera për të qarë hallin e tyre dhe ai abuzon me zyrën e shtetit”.

Ajo shtoi se tenderi rahabilitimit të qenve ka qënë kamuflim pasi qëllimi i saj ka qënë deskriditimi i zyrtarëve që abuzojën më detyrën.

Alma Kaçi: “Prezantimi i projektit dhe vetë projekti ka qenë thjesht një fabul”.

Kaçi prej gati 4 muajsh po përballet me dy sfida në jete atë më drejtësinë dhe me përballjen me opinionin publik. Ajo kërkon që nga kjo vorbull reagimesh të mbajë larg djalin e mitur për të cilin thotë se denoncoi abuzimet.

Alma Kaçi: “Është një fëmijë që po i përjeton të gjitha, pavarësisht se nuk di gjë, sepse e kam shkëputur nga rrjetet sociale. Por jam e sigurt që opinioni publik do të thotë se pse nuk mendove për fëmijën, e kështu e ashtu. Jo. Sepse ky brez i ardhshëm të mos ndeshen me abuzime të tilla”.

Thirrja e vetme e ALMA K., siç u bë e njohur është që të bëhet drejtësi.

Alma Kaçi: “I drejtohem vetëm drejtësisë, që të paktën po privohet e drejta e fëmijës tim. Të paktën t’i japë të drejtën të jetojë ai. Dhe të jetosh nuk do të thotë që vetëm duhet të marrësh ajër. Të jetojë me të gjitha këndvështrimet siç jeton një fëmijë”.

Kujtojmë se Alma Kaçi po hetohet me masën e sigurisë arrestit në banesë  pas video-skandalit me kryebashkiakun e Kukësit, Safet Gjici. Për shkak se ka një fëmijë të mitur, ajo kërkon të vijojë procesi në gjendje të lirë.

alma k rrëfimi