Aktualitet25 Maj 2023, 22:30

Shkon në 7 numri i personave të asfiksuar në fabrikën e telit, reagon zyrtarisht QSUT

Shkruar nga Pamfleti

Shkon në 7 numri i personave të asfiksuar në fabrikën e

Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” ka reaguar për asfiksimin në një fabrikë në Kamëz.

QSUT bëri me dije se 6 persona janë shtruar në urgjencë dhe 1 në shërbimin e toksikologjisë. Pra bëhet fjalë për 7 persona të asfiksuar.

“Në lidhje me rastin janë bërë ekzaminimet përkatëse, analizat dhe konsultat me toksikologun. Janë të shtruar në shërbimin e urgjencës ndërsa vetëm 1 prej tyre në shërbimin e toksikologjisë. Aktualisht janë nën vëzhgimin e mjekëve dhe parametrat klinike normale”, thuhet në përgjigjen e QSUT pas interesimit të Euronews Albania.

Më herët u bë me dije se ishin 2 perona të asfiksuar.

asfiksimi qsut