Aktualitet19 Prill 2024, 22:57

Shqipëria me një kryeministre në 2025? Jorida Tabaku politikania më e pëlqyer në PD!

Shkruar nga Pamfleti

Shqipëria me një kryeministre në 2025? Jorida Tabaku politikania

Për të pasur një mendim më të plotë për opozitën dhe Partinë Demokratike qytetarët janë vendosur nga Barometri edhe përballë një liste me emrat më të rëndësishëm të Partisë Demokratike  për të kuptuar për kë kanë më shumë pëlqyeshmëri.

Ajo që kryeson me shumicën e përqindjes së pëlqyeshmërisë nga qytetarët është deputetja Jorida Tabaku me 47% të pëlqyeshmërisë.

Shqipëria me një kryeministre në 2025? Jorida Tabaku politikania

Më pas të gjithë emrat e tjerë të vendosur në listë renditen nga 29.9 % Albana Vokshi, 29% Belind Këlliçi, dhe më pas 27,7% Oerd Bylykbashi, 25,2% Gazmend Bardhi kreu i grupit parlamentar, dhe më pas Alibeaj 24,7%  duke lënë pas Tomor Alizoti me 24% dhe Flamur Noka me 24%, në fund Agron Gjekmarkaj 22% dhe Ervin Salianji 21,3%.