Aktualitet 4 Prill 2023, 22:21

Skandali në Konventën e Turizmit, Kosova shfaqet pjesë e Serbisë

Shkruar nga Pamfleti

Skandali në Konventën e Turizmit, Kosova shfaqet pjesë e

Sot në Tiranë është mbajtur Konventa Ndërkombëtare e Turizmit bashkorganizuar për herë të parë në Ballkan me Organizatën Botërore të Turizmit, por një hartë e shfaqur gjatë aktivitetit ka tërhequr vëmendjen jo vetëm të të pranishmëve, por edhe të opinionit publik.

Në ekran shfaqet një hartë e Shqipërisë dhe vendeve fqinje, ku në të Kosova është pjesë e Serbisë, megjithëse është një shtet i pavarur nga Serbia prej vitit 2008.

Ajo që bie në sy është se zv/kryeministrja Belinda Balluku nuk e vë ujin në zjarr fare.

harta kosova dhe serbia