Bota 4 Prill 2023, 20:36

Donald Trump futet në sallën e gjyqit, pritet të njihet zyrtarisht me akuzat

Shkruar nga Pamfleti
Donald Trump futet në sallën e gjyqit, pritet të njihet
Trump duke u futur në sallën e gjyqit

Nis gjyqi ndaj Donald Trump. Pasi u kryen procedurat e arrestit, ai është futur në sallën e gjyqit, ku dhe do të njihet me mbi 30 akuza.

Ai hyri brenda rreth 20 minuta pas prokurorit Alvin Bragg.

Më herët Trump u vu nën arrest, ndërkohë që tani do nisë edhe gjyqi. Sipas mediave amerikane bëhet fjalë për një procedurë formale. Pasi ai të njihet me akuzat do të largohet në shtëpi.

 

trump gjykate akuza