Bota 4 Prill 2023, 19:48

“Uou, ata do të më arrestojnë”, reagon Trump: Nuk mund të besohet se kjo po ndodh në Amerikë

Shkruar nga Pamfleti

“Uou, ata do të më arrestojnë”, reagon Trump: Nuk

Ish-Presidenti Donald Trump ka reaguar për arrestimin e mundshëm formal të tij përpara se të jepej vendimi.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Trump teksa ishte rrugës për në zyrën e prokurorit të qarkut të Manhatanit dhe gjykatës përpara akuzës së tij ka shkruar:

“Duke u nisur për në Manhatanin e Poshtëm, në Gjykatën. Duket kaq JOREALE - WOW, ata do të më arrestojnë. Nuk mund të besohet se kjo po ndodh në Amerikë. MAGA!”

trump arrestim joreale