Bota 1 Tetor 2023, 12:16

Sulmi terrorist në Ankara, publikohen pamjet kur kamikazët mësyjnë Ministrinë e Brendshme turke (Video)

Shkruar nga Pamfleti
Sulmi terrorist në Ankara, publikohen pamjet kur kamikazët
Makina e terroristëve pas sulmit kamikaz

Në një tjetër video të shpërndarë nga Reuters dhe të regjistruar nga CCTV lokal tregohet momenti kur dy kamikazët dalin nga makina dhe njëri prej tyre hyn në Ministrinë e Brendshme turke, duke qëlluar me armë.

Sulmuesi hodhi veten në erë teksa po hynte në Ministrinë e Brendshme, ndërsa sulmuesi tjetër u neutralizua nga Policia.

Në sulmin terrorist që ndodhi mëngjesin e sotëm në kryeqytetin turk mbetën të plagosur dy oficerë policie.sulmi në ankara publikohen pamjet kur kamikazët mësyjnë ministrinë e brendshme