Ekonomi10 Dhjetor 2023, 07:54

Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Mësoni me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro

Shkruar nga Pamfleti

Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Mësoni me sa blihen dhe

Sot, më 10 Dhjetor 2023, dollari amerikan blihet me 94 lekë dhe shitet me 95.3 lekë.

Euro blihet me 101.4 lekë dhe shitet 102.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 106.8 lekë, ndërsa në shitje me 108.2 lekë.

Paundi britanik blihet me 118 lekë dhe shitet me 119.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69 lekë, ndërsa në shitje me 70.5 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Mësoni me sa blihen dhe

euro dollar monedha