Ekonomi31 Tetor 2023, 07:28

Kursi i këmbimit valutor/ Me sa shiten dhe blihen sot euro, paundi dhe dollari

Shkruar nga Pamfleti

Kursi i këmbimit valutor/ Me sa shiten dhe blihen sot euro, paundi dhe

Monedha e eurozonës shitet sot me 105.9 dhe blihet 105.2 lekë.

Dollari amerikan shitet me 100.2 dhe blihet me 99.2.

Paundi britanik kap sot 119.8.

Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 73.5 lekë.

Franga zvicerane kap vlerën e 110.8 lekëve.

Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.67 lekë.

Kursi i këmbimit valutor/ Me sa shiten dhe blihen sot euro, paundi dhe

kursi i këmbimit valutor