Kronike29 Shkurt 2024, 15:52

I ngacmoi partneren, 31-vjeçari shqiptar plagos me thikë marokenin

Shkruar nga Pamfleti

I ngacmoi partneren, 31-vjeçari shqiptar plagos me thikë marokenin

Një 31 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi ka plagosur me thikë një maroken.

I riu dhe një bashkatdhetari i tij janë konfliktuar fizikisht me një maroken për shkak se i ngacmoi vajzën që e shoqëronte në një klub.

Më pas konflikti ka agravuar në përdorimin e armëve ku 31-vjeçari ka qëlluar në këmbë marokenin.

Ngjarja ka ndodhur tetorin e kaluar por së fundmi është bërë i mundur arrestimi i tij. Pas sulmit, shqiptari ka mundur t’i fshihet policisë duke u larguar nga rajoni. Hetimet e thella janë duke u zhvilluar për të rindërtuar dinamikën e lëvizjeve të tij nga Piemonte në Rimini pas tentativës për vrasje. Sipas mediave, më herët shqiptari kishte qenë në “arrest shtëpie” për armëmbajtje pa leje.