Kronike 8 Dhjetor 2023, 15:21

Kishin kthyer shtëpinë e të moshuarve në fermë kanabisi, arrestohen shqiptarët në Britani

Shkruar nga Pamfleti

Kishin kthyer shtëpinë e të moshuarve në fermë

Policia britanike ka goditur një tjetër grup shqiptarësh, pasi kishin kthyer një shtëpi të moshuarish të braktisur, në një fermë kanabisi.

Policia e West Yorkshire ekzekutoi një urdhër droge në Moorfield House të hënën.

Oficerët gjetën bimë kanabisi me një vlerë të vlerësuar në rrugë prej rreth 450,000 £, tha forca. Gjashtë shtetas shqiptarë u arrestuan në vendngjarje dhe më pas u akuzuan për prodhim kanabisi.

Altior Deda, 30 vjeç, Edison Markeci, 21 vjeç, Augustin Marku, 36 vjeç, Ali Qerfozi, 41 vjeç dhe Andi Teta, 32 vjeç, të gjithë nga Moorfield House, u paraqitën të martën në Gjykatën e Magjistraturës së Leeds. Ata do të paraqiten në Gjykatën e Kurorës së Leeds më 5 janar.