Politike 8 Qershor 2023, 13:21

"Dekonspirove SPAK për Dakon"/ Manja i përgjigjet Berishës: Ç’ke Sali, të shoh shumë të shqetësuar sot

Shkruar nga Pamfleti

"Dekonspirove SPAK  për Dakon"/ Manja i përgjigjet

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja i është përgjigjur kryeministrit Sali Berisha, pasi ky i fundit e akuzoi se ka nxjerrë informacion për arrestimin e Vangjush Dakos 4 ditë para se të dilte vendimi.

Në fjalën e tij para Kuvendit, Manja është shprehur se mezi e ka pritur këtë ditë për drejtësinë, duke shtuar: Jam i lumtur që arritëm këtë ditë që unë dhe ti të dalim para drejtësisë. Sipas Manjës, Berisha është shumë i shqetësuar për drejtësinë e re.

Nuk e di pse je shqetësuar Sali, zgjedhjet mbaruan dhe të pres në betejën tjetër të 2025, dhe do të të mund. Sa për drejtësinë jam i lumtur që mbërritëm këtë ditë që unë e ti të dalim para drejtësisë, kam përshtypjen që ti do shkosh para meje, por mezi e pres atë ditë.

Për këtë ditë kam pritur dhe shoh që sot më shumë i shqetësuar je ti sesa unë për këtë drejtësinë e re. Unë gjithë jetën kam luftuar për drejtësinë Sali. Ti në profesion je mjek, tani raporti me drejtësinë do ta shohim të dy bashkë. Sa për betejat politike jam i hapur, por sa herë të dalim në sheshbetejë do të të mund, ty dhe këdo tjetër”, tha Manja.

 

manja berisha spak