Politike12 Shkurt 2024, 15:37

Rikthimi i Bardhit në selinë e PD, ja deputetët që morën pjesë në mbledhje dhe ata që munguan

Shkruar nga Pamfleti

Rikthimi i Bardhit në selinë e PD, ja deputetët që

Gazmet Bardhi ka vulosur bashkimin me grupin e Sali Berishës. Sot ai u rikthye në selinë e PD-së pas 2 vitesh që kur mori në dorë Rithemelimi, duke mbajtur një mbledhje grupi. Ndërkohë janë zbuluar dhe emrat e deputetëve të pranishëm dhe të atyre që mungonin.

Emrat e pranishëm nga grupi i Bardhit

1.      Gazment Bardhi

2.      Agron Gjelmarkaj

3.      Xhelal Mziu

4.      Bledjon Nallbati

5.      Qani Xhafa

6.      Ludovik Hasani

7.      Ervin Salianji

8.      Dhurata Cupi

9.      Zheni Gjergji

10.  Lefter Genjeshenja

11.  Ramadan Lika

12.  Helidon Bushati

13.  Petrit Doda

14.  Grupi i Rithemelimit:

15.  Flamur Noka

16.  Edi Paloka

17.  Oerd Bylylbashi

18.  Ina Zhupa

19.  Lindita Metealiaj

20.  Greta Bardeli

21.  Isuf Çelaj

22.  Bujar Leskaj

23.  Sorina Koti

24.  Elda Hoti

25.  Kasem Mahmutaj

26.  Asllan Dogjani

27.  Albana Vokshi

28.  Luan Baci

29.  Tritan Shehu

30.  Tomor Alizoti

 

Jashtë vendit:

1.      Saimir Korreshi

2.      Dashnor Sula

3.      Kastriot Piroli (Rithemelimi) arsye familjare

Mungojnë:

1.      Ferdinand Xhaferraj

2.      Ilda Dhori

3.      Flamur Hoxha

4.      Emilja Koliqi

5.       Edmond Spaho