Kulture30 Dhjetor 2023, 12:42

“Ka ende të nesërme”, filmi mbi dhunën në familje tejkalon fitimet e “Barbie”

Shkruar nga Pamfleti

“Ka ende të nesërme”, filmi mbi dhunën në

“C’e’ Ancora Domani”, filmi i aktores italiane Paola Cortellesi mbi dhunën në familje ka tejkaluar fenomenin e kultit “Barbie” si filmi me fitimet më të larta në arkat italiane në vitin 2023, sipas të dhënave të Cinetel të publikuara të premten.

Filmi bardh e zi, që tregon dramën shtëpiake të një amvise të abuzuar në Romën e pasluftës dhe përballet me çështjet e patriarkatit dhe fuqizimit të grave në vitin që gratë italiane morën të votonin për herë të parë, tani ka marrë 32.250.000 euro, ndërsa filmi i Greta Gerwig me Margot Robbie si kukulla më e famshme e modës ka marrë 32.122.000 euro.

“Oppenheimer” i Christopher Nolan është në vendin e tretë me 27.990.000 euro.

ce ancora domani filmi fitimet