Showbiz24 Qershor 2024, 15:11

Shtëpia e Princeshë Dianës del në shitje për 12.92 milionë euro (Foto)

Shkruar nga Pamfleti

Shtëpia e Princeshë Dianës del në shitje për 12.92

Shtëpia e familjes së Princeshës Diana ka dalë në treg për herë të parë në 22 vjet, por blerësit e interesuar duhet të kenë parasysh se ajo vjen me një çmim prej 10.95 milionë paund (12.92 milionë euro).

Prona katërkatëshe në Mayfair, Londër, ka një sallë pritjeje, një dhomë pritjeje, një bibliotekë, dy dhoma gjumi me gardërobë dhe banjo private, dhe parking privat nëntokësor.

Nëse jeni të shqetësuar për shkallët brenda një shtëpie kaq të gjatë, mos u shqetësoni – ai gjithashtu vjen me një ashensor që lidh të gjitha nivelet.

Kati i fundit është një suitë e pavarur, me një dhomë gjumi, dhomë ndenjeje, tarracë, dhomë të zhveshjes dhe banjë.

Ka edhe dy dhoma gjumi në katin e poshtëm përdhes, të shoqëruara me dy tualete, një dhomë tjetër zhveshjeje dhe një kuzhinë.

Shtëpia është ajo ku Princesha Diana u prezantua për herë të parë me familjen al Fayed në një darkë në vitin 1996.

Njerka e saj, Raine Spencer, e kishte inkurajuar që të njihej me familjen, duke përfshirë Dodi al Fayed, me të cilin kishte një lidhje të shkurtër derisa vdiqën në një aksident automobilistik në Paris në 1997.

Zonja Spencer ishte në 24 Farm Street kur i thanë për vdekjen e Dianës. Që nga fillimi i viteve 2000, shtëpia u përkiste themeluesve të Pyms Gallery në Mayfair, Alan dhe Mary Hobart.

Por pas vdekjes së zotit Hobart në 2021 dhe vdekjes së zonjës Hobart në fillim të këtij viti, ajo tani po shitet me udhëzimet e ekzekutuesve të tyre.

“Me lidhjet e saj aristokratike dhe mbretërore, ne parashikojmë interes të konsiderueshëm për këtë shtëpi nga blerës të mprehtë në mbarë botën. Është një shtëpi trofe me një histori të shkëlqyer,” tha Danish Arif, kreu i shitjeve të Mayfair në agjentët e pasurive të patundshme Chestertons.

Shtëpia e Princeshë Dianës del në shitje për 12.92 Shtëpia e Princeshë Dianës del në shitje për 12.92 Shtëpia e Princeshë Dianës del në shitje për 12.92 Shtëpia e Princeshë Dianës del në shitje për 12.92

lady diana shtepia shitje