Sport14 Qershor 2024, 19:50

Alarm për sulm terrorist në prag të nisjes së "EURO 2024", një çantë shpine e dyshimtë nge në këmbë policinë gjermane

Shkruar nga Pamfleti

Alarm për sulm terrorist në prag të nisjes së "EURO

Gjermania do të debutojë në “EURO 2024” sonte, në “Allianz Arena” të Mynihut, kundër Skocisë. Shumë tifozë kanë shkuar në Berlin, ku është ngritur një zonë tifozësh në një objekt që i ngjan “Olimpiastadion”, qartë në miniaturë, në zonë pranë ndërtesës së Reichstag. Megjithatë, në minutat e fundit zona është pastruar.

Arsyeja? Një çantë shpine e dyshimtë është gjetur nga policia. Një person tashmë është arrestuar dhe është nën hetim.

Si një masë paraprake, është vendosur një zonë e kufizuar. Çanta tani është duke u ekzaminuar. Gjithashtu mund të ndodhë që dikush nuk e ka çuar në zonën e ventilatorit sepse çanta e shpinës është më e madhe se formati i lejuar A4”, tha zëdhënësi i policisë.

Zona e tifozëve nuk u pastrua plotësisht, por tre nga katër hyrje u mbyllën dhe e gjithë zona u rrethua.

"euro 2024"