Sport14 Qershor 2024, 19:04

Vendosen flamujt e Shqipërisë dhe Italisë në “Signal Iduna Park”, kombëtarja bën përgatitjet e fundit për ndeshjen me Italinë (Foto-Video)

Shkruar nga Pamfleti

Vendosen flamujt e Shqipërisë dhe Italisë në “Signal

Kombëtarja shqiptare do të zhvillojë takimin e parë në Kampionatin Europian 2024 ditën e nesërme në orën 21:00 përballë Italisë, në “Signal Iduna Park” të Dortmundit. Nga 63 mijë tifozë, në stadium do të jenë të pranishëm 50 mijë zemra kuqezi.

Vendosen flamujt e Shqipërisë dhe Italisë në “Signal

Vendosen flamujt e Shqipërisë dhe Italisë në “Signal

Në pamjet e fundit duket "Iduna Park" në gjendje perfekte, teksa janë vendosur edhe flamujt e Italisë dhe Shqipërisë. Përballja mes dy ekipeve do jetë e pesta, me tanët që nuk kanë fituar në katër duelet e para.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by FSHF (@fshforg)

Ndërkohë ndeshja sa vjen edhe afrohet, të besuarit e trajnerit Silvinjo po zhvillojnë seancën e parë stërvitore në stadiumin ku do të zhvillohet takimi ditën e nesërme.

Vendosen flamujt e Shqipërisë dhe Italisë në “Signal

Vendosen flamujt e Shqipërisë dhe Italisë në “Signal

kombëtarja shqiptare "euro 2024"