Sport24 Maj 2023, 18:26

Asistoi 2 herë dhe shndërroi në gol një penallti të fituar, Sokol Cikalleshi lë CR7 në “stolin e rezervave” (Foto)

Shkruar nga Pamfleti

Asistoi 2 herë dhe shndërroi në gol një penallti të

Sokol Cikalleshi nuk ka ndërmend të ndalet në Arabinë Saudite. Sulmuesi i kombëtares shqiptare është kthyer në një protagonist absolut me skuadrën e tij, Al-Khalij. Në sfidën ndaj Al-Uehda, kavajasi arriti të asistonte dy herë, ndërsa shndërroi në gol një penallti të fituar po vetë.

Paraqitja fantastike e Cikalleshit nga Soffascore është vlerësuar me notën 8.5, teksa sulmuesi shqiptar është vendosur edhe në formacionin e javës në kampionatin arab. Ajo që bie në sy është mospërfshirja e Kristiano Ronaldos në këtë 11-tëshe, me Cikalleshin që merr peshën e sulmit.

Asistoi 2 herë dhe shndërroi në gol një penallti të

sokol cikalleshi sulmuesi i kombëtares shqiptare al khalij