Sokol Cikalleshi

Sokol Cikalleshi dhuron spektakël në Turqi, perla e sulmuesit shqiptar nuk mjafton për Koniasporin (Video) - Sport
Sport13 Shkurt 2022, 20:52

Sokol Cikalleshi dhuron spektakël në Turqi, perla e sulmuesit shqiptar nuk mjafton për Koniasporin (Video)

Shkruar nga Pamfleti
Sokol Cikalleshi dhuron spektakël në Turqi, perla e sulmuesit shqiptar

Sokol Cikalleshi dhuron spektakël në Turqi, perla e sulmuesit shqiptar nuk mjafton për Koniasporin (Video)

Sokol Cikalleshi është rikthyer te goli në kampionatin turk pas më shumë se dy muajsh.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare ka realizuar një gol fantastik në portën e kryesuesve të Trabzonspor, në minutën e 83 të ndeshjes.

Megjithatë ky gol nuk e ndihmoi ekipin e tij të fitonte, pasi Trabzonspori triumfoi me shifrat 2-1. Ky ishte goli i gjashtë i shqiptarit në këtë sezon në kampionat.

Për Cikalleshin ky është goli i gjashtë këtë sezon në Superligën turke, me fanelën e Koniasporit. Para disa ditësh, ai rinovoi kontratën dhe tani i bën një dhuratë vetes.

GOL | Trabzonspor 2-1 Konyaspor

⚽️ 83' Cikalleshi ??

Maç linki, anlık goller ve önemli pozisyonlar için takip: @GoalHubTR pic.twitter.com/ngdACFnOyB

— Anlik goller (@Anlikgoller11) February 13, 2022

Sport Koniaspor Sokol Cikalleshi sulmuesi i kombëtares